wnm® w Polsce

Polska stała się w ostatnich latach ważnym obszarem gospodarczym i odgrywa kluczową rolę dla UE. Dzięki wielu otwartym granicom stworzona została idealna podstawa do zakładania odnoszących sukces przedsiębiorstw. Przystąpienie Polski do UE w 2004 r. stworzyło szczególnie doskonałe dla Polski warunki ekonomiczne.

Polska i Niemcy w bliskiej współpracy

Polsko-niemiecka wymiana handlowa od dziesięcioleci stanowi ważny czynnik w partnerskich stosunkach między tymi dwoma krajami. Polska gospodarka jest uważana za szczególnie stabilną, tak że kraj ten nie został prawie dotknięty podczas globalnego kryzysu gospodarczego. To sprawia, że Polska jest doskonałą lokalizacją dla firm niemieckich. Wschodni sąsiad oferuje idealne warunki, wiele programów finansowania, a jednocześnie chroni prawa przedsiębiorców poprzez rzetelny system prawny. Geograficznie Polska otwiera drzwi do rosnącego rynku wschodnioeuropejskiego i sąsiednich krajów, takich jak Czechy, Litwa, Białoruś i Ukraina. Również dobra sieć transportowa i świetna infrastruktura sprawiają, że Polska jest cenną lokalizacją.

Czynniki lokalizacyjne w Polsce

Polska znajduje się w centrum Europy i UE. Tutaj spotykają się Wschód i Zachód i jest to idealne miejsce do połączenia się z globalną gospodarką. Nie tylko Europa Zachodnia i Wschodnia są stąd łatwo dostępne, zaraz za progiem znajduje się również Skandynawia. Zwłaszcza duże miasta Polski, takie jak Warszawa, są dobrze dostępne przez drogi krajowe. Ponadto 13 międzynarodowych portów lotniczych łączy Polskę z globalnym transportem lotniczym i towarowym. Polska ma również wielu dobrze wykształconych pracowników. Poziom wykształcenia w kraju jest bardzo dobry, a wiele uniwersytetów i szkół wyższych zapewnia wykwalifikowanych młodych ludzi na rynku pracy. W ostatnich latach stopa bezrobocia w Polsce spadła o ponad połowę. Zaletą Polski w porównaniu do wielu innych krajów są jednak szczególnie dobre warunki dla firm, które są bardzo pozytywne nawet w porównaniu do Niemiec. Koszty tutaj są tak niskie, że zachęcają do tego miejsca nawet niemieckich przedsiębiorców.

w Krakowie

Twój JTL-Partner w Krakowie

informacje

w Warszawie

Twój JTL-Partner w Warszawie

informacje

we Wrocławiu

Twój JTL-Partner we Wrocławiu

informacje

wnm® jako Twój partner w Polsce

Dzięki wielu polskojęzycznym pracownikom wnm® oferuje obecnie polskim firmom i niemieckim firmom z polskimi pracownikami idealny zakres usług i produktów dla E-Commerce. Niezależnie od tego, czy jesteś w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu czy jakimkolwiek innym polskim regionie, cieszymy się na współpracę z Tobą.